Élet-Stílus

Dr. Katona Szandra filmet készítene egy általa restaurált, haláltáborban készült hegedűről

TV2
TV2
Ami egyébként megmentette több évtizeddel ezelőtt a készítője életét.

A Remény hegedűje – dr. Katona Szandra ezt a nevet adta a közel tíz éve birtokában lévő, ütött-kopott, viszont annál nagyobb értékű és megrázó történetű hangszernek, ami most került elő egy ócska komódból – írja a story.hu

A hegedű akkor került a Kincsvadászok szakértőjéhez, mikor egy bútorhagyatékot nézett meg. Az üzlet nyélbeütésekor kapott egy hegedűt is az eladótól.

Nem tulajdonítottam nagy jelentőséget neki, így betettem egy ócska komód egyik fiókjába. Most, tíz év múlva került újból elő, amikor a komódot restauráltattuk. Hosszas nyomozás után derült aztán ki a hegedű története. 1941-ben a dachaui  táborban szolgálatot teljesítő náci tiszt nagy klasszikuszene-rajongó volt, így megbízta a tábor asztalosműhelyében dolgozó zsidó foglyot, Franz Kempa hangszerkészítő mestert, hogy készítsen számára egy hegedűt. A mester elkészítette, és ennek köszönhette, hogy túlélte a tábort.

Dr. Katona Szandra a Borsnak elmondta, hogy ez a történet filmre kívánkozik.

„Az én álmom az, hogy a film magyar alkotók és szakemberek munkája nyomán kerül a mozikba. Abban pedig egészen bizonyos vagyok, hogy a Remény hegedűjének története érdemes arra, hogy még ha fikciós formában is, de filmvászonra kerüljön. Bárhogyan is képzeli el egy forgatókönyvíró a készítésének körülményeit, szinte biztos, hogy nem jár majd messze a szomorú, mégis felemelően alakult valóságtól. Nekünk van egy hegedűnk és egy felkutatott történetünk, és nagyon szívesen találkoznék olyan filmes szakemberekkel, akik ismerik a járható utakat, és akik éppen úgy lehetőséget látnak a történetben, ahogy mi. Ezután pedig hazai mecénásokkal összefogva szeretnénk alkotni valami igazán maradandót, vagyis egy filmet.”

Kapcsolódó
Kincsvadászok: Fejes Tamás az összes kereskedőnek vett egy-egy babát
Egy rikkancsnak öltözött baba többüknek nagyon megtetszett.

Ajánlott videó

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
Olvasói sztorik
OSZAR »