Ziccer

Fejben nőtt a magyar futball fölé Szoboszlai

Megint heveny bírózással indult a Ziccer, de hisztivödröt kiborító Real Madridtól gyorsan Anglia felé vettük az irányt, hogy részletesen megbeszéljük, hova helyezendő a Manchester City-től távozó Kevin De Bruyne a Premier League történetének legjobbjai között. Természetesen megénekeltük Szoboszlai Dominik bajnoki sikerét, de nem mentünk el szó nélkül a Fradiba brutális erővel berobbanó Tóth Alex formája mellett sem. Aki ezúttal segítségünkre volt: Nyúl Krisztián, az MLSZ videóelemzője.

A hét kamuját ezúttal Spanyolországból közbeszereztük, és arról vitáztunk, mennyi értelme volt annak, hogy a szombati Király Kupa-döntőt megelőzően a Real Madrid preventív bírózásba kezdett. Szóba került a Barcelona és a játékvezetők technikai testületét vezető José María Enríquez Negreira cégeinek viszonylatában 17 év alatt kifizetett mintegy 8,5 millió euró, de az is, hogy mi a klubmédia felelőssége abban, ha elszabadulnak az indulatok egy ennyire fontos mérkőzés előtt – amit egyébként a Madrid hosszabbítás után 3-2-re vesztett el ősi riválisával szemben, ráadásul az utolsó pillanatokban három játékosa (Rüdiger, Lucas Vazquez, Bellingham) is a kiállítás sorsára jutott.

A Liverpool vasárnap este 5-1-re verte a Tottenham Hotspurt, Szoboszlai Dominik két gólpasszt is kiosztott, Arne Slot csapata sikerével pedig bebiztosította a klubtörténet 20. bajnoki címét. Szoboszlai lett az első magyar játékos, aki megnyerte a világ legjobb bajnokságának tartott Premier League-et, győzelmével több mint 20 év után jutott újra csúcsra egy magyar futballista Európa valamelyik topligájában – akkor Lisztes Krisztián lett német bajnok a Werder Bremen kulcsjátékosaként. Megbeszéltük, minek köszönhető a páratlan siker, elméláztunk azon, a fej, vagy a láb a fontosabb, ha az ember egy székesfehérvári panellakásból az Anfieldig szeretne jutni, de arról is ejtettünk néhány szót, mekkora köszönet illeti a játékos édesapját, a magyar futballipar komplett intézményrendszerének fityiszt mutató Szoboszlai Zsoltot.

Szoboszlai még csak most lendül bele, Kevin De Bruyne, a Premier League elmúlt évtizedének egyik legkiválóbb középpályása ellenben éppen leteszi a lantot – igaz, egyelőre csak Manchesterben, hiszen nemrégiben jelentették be, hogy a szezon végeztével távozik a City-től. ‘Kamu vagy komoly’ rovatunkban előrántottunk róla néhány megdöbbentő statisztikát, majd arról is részletesen beszéltünk, mi az ő öröksége az angol futballban, hova fér be a legnagyobbak listáján, illetve igaz-e, hogy Lionel Messi mellett ő a másik olyan játékos, akinek kedvéért Pep Guardiola hajlandó volt meghajlítani kissé legendásan merev futballfilozófiai alapvetéseit.

Az adást a IX. kerületben fejeztük be, ahol végre-valahára összeállni látszik a Robbie Keane-féle puzzle, ráadásul nem is akárhogyan, hiszen a tavasz legnagyobb NB I-es felfedezettje vitathatatlanul a fiatal Tóth Alex, akit a januárban kinevezett ír edző mert először úgy istenigazából a mély vízbe dobni. Nyúl Krisztián részletesen is elemezte a középpályás játékát, de azt a kérdést is megválaszolta, miért áll jobban a Ferencvárosnak a háromvédős játék, mint a Keane által eredeteileg favorizált 4-3-3-as felállás.

Hallgasd ezen a héten is a Ziccert, hisz’ tudod: ez az a műsor, amely úgy beszél a futballról, ahogyan mások sosem mernének.

Legfrissebb epizódok
Háromharmad
Della
Első kézből
Ziccer
Buksó
Filéző
Reklámszünet
Zöldövezet
Nincs rá szó
Szintén zenész
Europoli
Ötkarikás szemek
Rendszerváltás30
Kilépők
Szerintem
Bárkiből valaki
Sorozatlövő
Határsértők
Olvasói sztorik
OSZAR »